Prečo je futbal fenomén číslo 1?

Autor: Miroslav Kery | 29.7.2016 o 12:35 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  420x

Afrika, Amerika, Čína a Európa,  no proste celý svet je posadnutý futbalom. Skoro v každom štáte je to šport číslo jeden. Ale položme si otázku: prečo je to tak??

Futbal je šport pre nevzdelaných, vzdelaných, grobianov či slušných ľudí, bohatých či chudobných, bielych a čiernych ,skrátka pre všetkých. Môže sa hrať na ulici,  v parku,  na ihriskách, v telocvičniach. Môžete ho hrať len tak v trenkách, teplákoch, deravých nohaviciach či v starom kabáte.  Hrať môžete s adidaskou či gumovou loptou ale aj s kameňom spadnutým vedľa cesty. Je to vlastne šport pre každého. Systém každý pozná, chceme dať gól súperovi a zvíťaziť. Lenže ide o to akým spôsobom.

Môžeme vyhrať tak,  že budeme lepší od súpera. Ale to už ani nebýva zvykom.

Môžeme vyhrať s pomocou rozhodcu, ktorý je niekoho príbuzný a chce mu pomôcť, alebo naopak je to rozhodca ktorému sa páči,  keď ho chvália,  ako pomohol domácim za drobnú úplatu. Dokonca môžete vyhrať aj vtedy, keď sa obidva "mančafty" dohodnú. 

Futbal sleduje  pár opitých vagabundov, ktorí skandujú "vybrané slová" na K, P, H a iné začiatočné písmenká vulgarizmov. Potom to  môže byť množstvo fanúšikov, ktorí nemajú radi nielen rozhodcu, ale aj súperových hráčov a poriadne im naložia množstvo prirovnaní k  pohlavným orgánom. A napokon sú tu skupiny fanúšikov, ktoré nakoniec dostanú nadávkami aj svojich miláčikov a na ich výkon reagujú zapálením vlajok, alebo ak sa podarí aj vlastnej tribúny. Po ceste domov stihnú ešte niekoho zbiť, alebo roztĺcť dôchodcove auto, kúpeného za posledné groše. 

Ak k tomuto všetkému pridáme statočných funkcionárov, ktorí sa dostali k peniazom väčšinou pofiderným spôsobom, nakoľko predpokladám, že nikto z nich nerobil 30 rokov v bani,  tak zistime,  že nenájdeme pod slnkom nič nové. Títo, síce bohatí, ale tupí šéfovia, väčšinou svojou roztopašnosťou nedokážu s klubom nič svetoborné.  O tom by si vedeli zaspomínať v mnohých slovenských mestách, ktoré sú už dávno vymazané z futbalovej mapy.

Nesmieme zabudnúť ani na stávkové kancelárie, ktoré svojimi lákavými kurzami a vidinou veľkých výhier ovplyvňujú nielen výkony hráčov, ale aj samotných funkcionárov. V niektorých zápasoch sa pod touto vidinou vďaka samotným hráčom zmenil výsledok zápasu tak, že tipujúcemu by ani troj-tip nestačil na uhádnutie zápasu.

A tak sa pýtam, prečo je vlastne futbal fenoménom číslo jedna????

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.

ŠPORT

Lacko zhorel v páľave a únave. Tak ako Rusi

Tenista vypadol v druhom kole Australian Open.


Už ste čítali?